niedziela, 28 lutego 2010

Flickan som lekte med elden

http://www.imdb.com/title/tt1216487/
Szwedzkie kryminały zawsze dobre, a ten nie gorszy. Fajne.

The Soloist

http://www.imdb.com/title/tt0821642/
Piękny, wzruszający, bardzo dobry. Warto.

sobota, 27 lutego 2010

Crazy Heart

http://www.imdb.com/title/tt1263670/
It's funny how falling feels like flying for a little while... Świetny.

High Life

http://www.imdb.com/title/tt1143110/
Ile wpadek można zaliczyć w trakcie napadu na bank? Zależy, jak bardzo się jest na haju. Może być.

Dead Snow

http://www.imdb.com/title/tt1278340/
Studenci medycyny, samotna chatka w górach i stada dyszących nazistowskich zombie polujących na ich parujące flaki. Gore! Ale dobre.

Case 39

http://www.imdb.com/title/tt0795351/
Zellweger w horrorze? No niech będzie, trochę się bałem.

piątek, 26 lutego 2010

Universal Soldier: Regeneration

http://www.imdb.com/title/tt1288403/
Kawałek młócki, ale właśnie po to go chciałem obejrzeć. Młóckowata młócka.

Everybody's Fine

http://www.imdb.com/title/tt0780511/
Bardzo fajnie nakręcony film o relacjach rodziców i dzieci. Wart obejrzenia.

Agora

http://www.imdb.com/title/tt1186830/
Nie wiem, na ile zgodnie z historią, ale na pewno ładnie i zgrabnie opowiedziana opowieść o przełomowych momentach w dziejach Aleksandrii. Dobrze się oglądało.

niedziela, 21 lutego 2010

The Day After Tomorrow

http://www.imdb.com/title/tt0319262/
To już drugi albo trzeci raz - ale raz na jakiś czas trzeba zobaczyć coś lżejszego.

Michael Clayton

http://www.imdb.com/title/tt0465538/
Ciekawe, ale trochę za bardzo zakręcone jak na mój gust i przetajemniczone.

sobota, 20 lutego 2010

Fargo

http://www.imdb.com/title/tt0116282/
Kolejna zaległość. Do obejrzenia, ale bez wielkiej rewelacji. Solidny, ale nie porywający.

The Departed

http://www.imdb.com/title/tt0407887/
Jakoś nie udało mi się wcześniej obejrzeć i żałuję, że dopiero teraz. jeden z najlepszych filmów, jakie widziałem.

Edge of Darkness

http://www.imdb.com/title/tt1226273/
W zasadzie chyba trudno zrobić film o złej korporacji, niewinnej ofierze i mścicielu - ale Mel Gibson do tej ostatniej roli nadaje się tak dobrze, że aż się dobrze oglądało.

piątek, 19 lutego 2010

The Invention of Lying

http://www.imdb.com/title/tt1058017/
Okazuje się, że można zrobić film z bardzo pomysłowym scenariuszem, którego nie było do tej pory. I do dobrze zrobić. Bardzo przyjemna komedia romantyczna, ogląda się bez znudzenia.

Blood Diamond

http://www.imdb.com/title/tt0450259/
Kawałek klasyki. Mocnej klasyki. Afryka zawsze piękna.

czwartek, 18 lutego 2010

500 Days of Summer

http://www.imdb.com/title/tt1022603/
Komedia romantyczna bez Hugh Granta, ale za to bardzo ciepła i o dziwo w miarę oryginalna. Miło się oglądało.

Das Leben der Anderen

http://www.imdb.com/title/tt0405094/
Majstersztyk filmowy, wciągający, mądry i ciekawy.

wtorek, 16 lutego 2010

Nine

http://www.imdb.com/title/tt0875034/
Nie licząc Black Dynamite, dzisiaj nie mam szczęścia do filmów. Kolejna porażka. W zasadzie tylko piosenka Fergie się do czegokolwiek nadawała, reszta się nie umywa do Chicago.

Dare

http://www.imdb.com/title/tt1241316/
Dramat o nastolatkach, dla nastolatków. Oto dlaczego nie należy oglądać filmów z 6.0 na IMDB. Wytrzymałem pół godziny. Nie wiem nawet, czy powinienem był go opisywać jako obejrzany...

Black Dynamite

http://www.imdb.com/title/tt1190536/
Where is the smile? I am smiling. Lepiej nie wchodź w drogę Czarnemu Dynamitowi, bo Cię rozsadzi! Dobre to było!

Das Weisse Band

http://www.imdb.com/title/tt1149362/
Film ciężki jak wóz z węglem. Piękny, ale cholernie brutalny. Bez krwi, ale pełen przemocy. Nie epatuje obrazem - epatuje wyobrażeniem, słowem, nastrojem... Ciężki.

niedziela, 14 lutego 2010

Whatever Works

http://www.imdb.com/title/tt1178663/
Woody Allen w filmie zupełnie jak Woodiego Allena. Dostajesz to, czego się spodziewałeś, plus kilka wybuchów śmiechu ekstra. Do obejrzenia.

Star Trek

http://www.imdb.com/title/tt0796366/
To chyba wstyd, żeby w takim wieku, z takim zamiłowaniem do SF, zobaczyć swojego pierwszego Star Treka. Ale lepiej późno niż wcale! Dobry film - chyba.

Duplicity

http://www.imdb.com/title/tt1135487/
Bardzo sprytna i fajna komedia/romans/sensacja ze świata szpiegów i detektywów. Zabawne, wciągające i zaskakujące.

sobota, 13 lutego 2010

Coco Avant Channel

http://www.imdb.com/title/tt1035736/
Ciekawe, nie wiedziałem, że tak wyglądała historia. Ale z drugiej strony ileż można, pierwszą godzinę obejrzałem, drugą przewinąłem.

Away We Go

http://www.imdb.com/title/tt1176740/
Film w zasadzie o niczym, ale przyjemnie się ogląda. Bez akcji, ale z treścią.

An Education

http://www.imdb.com/title/tt1174732/
Zaskakująco dobry jak na historię nastolatki zakochanej w starszym facecie. Bardzo naturalnie zagrany, chce się oglądać.

piątek, 12 lutego 2010

The Blind Side

http://www.imdb.com/title/tt0878804/
Całkiem nieświadomie zrobiłem sobie dzień historii o czarnych nastolatkach z trudnym dzieciństwem. Dobry film, ogląda się dobrze i bez znudzenia.

Precious

http://www.imdb.com/title/tt0929632/
Jeśli jest Ci ciężko, to obejrzyj Precious i zrobi Ci się lekko. nie dlatego, że poprawia humor. Zrozumiesz, że są ludzie, których problemów nie potrafisz sobie nawet wyobrazić. Oscar?

Amelia

http://www.imdb.com/title/tt1129445/
Jeśli ktoś jest zafascynowany historią latania i aktorami w tym filmie, to może obejrzeć. Ale sam film nie jest porywający. prawde mówiąc zasnąłem, zanim się skończył.

czwartek, 11 lutego 2010

Imaginarium Of Doctor Paranssus

http://www.imdb.com/title/tt1054606/
9go, w domu. Nie wiem o co chodzi, pierwszy film w tym roku, w którym nie dotrwałem do końca. Wyłączyłem chyba po pół godzinie. Jakoś do mnie w ogóle nie trafił.

Anvil! The Story Of Anvil

http://www.imdb.com/title/tt1157605/
9go, sam w domu. Bardzo pozytywna historia. Dobrze nakręcona.

sobota, 6 lutego 2010

The Time Traveller's Wife

http://www.imdb.com/title/tt0452694/
6go, sam w domu, bardzo sympatyczny film, nie żadne wielkie sci-fi.

czwartek, 4 lutego 2010

Avatar

http://www.imdb.com/title/tt0499549/
4 lutego, sam w domu. nawet w 2D wygląda bardzo dobrze.

środa, 3 lutego 2010

The Informant!

http://www.imdb.com/title/tt1130080/
3go sam w domu. Zaczyna się normalnie, potem się rozkręca, koło połowy filmu wszyscy myślą, że to juz koniec, a wtedy dopiero rusza. Bardzo fajny.

wtorek, 2 lutego 2010

piątek, 29 stycznia 2010

Brothers

http://www.imdb.com/title/tt0765010/
28go sam w domu. Dobre, mocne, dramatyczne.

Book Of Eli

http://www.imdb.com/title/tt1037705/
28go w kinie z Z, M
Całkiem niezłe, gdyby nie to, że identyczne z The Road i z lukami w scenariuszu

wtorek, 26 stycznia 2010

niedziela, 24 stycznia 2010

The Messanger

http://www.imdb.com/title/tt0790712/
24go, sam w domu. Znowu kawałek dobrego kina - dziwne, że nie puszczają tego w kinach.

sobota, 23 stycznia 2010

Sherlock Holmes

http://www.imdb.com/title/tt0988045/
Film w zasadzie zaczął się po godzinie, nic ciekawego. Sam 23go.

Up In The Air

Ponownie z K i JM oraz innego dnia z N (ale tylko początek)

poniedziałek, 18 stycznia 2010

The Hurt Locker

http://www.imdb.com/title/tt0887912/
sam, w domu, 18go
ciężko zrobić film o Iraku w USA i nie popaść w propagandę. ten trochę popada, ale jest BARDZO DOBRY

Up In The Air

http://www.imdb.com/title/tt1193138/
sam, w domu, 18go
wyśmienite, warte oglądania kilka razy

niedziela, 17 stycznia 2010

Men who stare at goats

http://www.imdb.com/title/tt1234548/
Sam, 14go, w domu
Dobre! I śmieszne!

Whiteout

http://www.imdb.com/title/tt0365929/
Sam, 12go stycznia, w domu
Katastrofa to nie była, ale bez żadnej rewelacji

Stepfather

http://www.imdb.com/title/tt0814335/
14go w domu sam
Remake bez wyrazu

A Serious Man

http://www.imdb.com/title/tt1019452/
Na dwie raty, chyba 14go i 16go, sam, w domu
Myślałem, że to Woody Allen. Da się obejrzeć.

2012

http://www.imdb.com/title/tt1190080/
Na dwa rzuty, ok 13-15go z K i JM w domu
Typowy hollywoodzki gniot, ale miło się oglądało.

Doubt

http://www.imdb.com/title/tt0918927/
16go z K i JM w domu
Meryl Streep w dobrej formie, a film bez fajerwerków, ale bardzo solidny. Nawet JM wytrzymała do końca.

Wszystko co kocham

Zaczynam od 17go stycznia, choć plan chodził po głowie od początku roku. Z racji powrotu do manii oglądania filmów postanowiłem spisywać to, co obejrzałem. Spróbuję odtworzyć historię od początku roku i pisać dalej na bieżąco. Ale do rzeczy.

Wszystko co kocham
http://www.imdb.com/title/tt1442584/
Kino w Wola Parku, razem z K, C i K
Film wart zainwestowanych pieniędzy, w końcu polskie kino bez zbędnej napinki.